Jméno: 
E-mail: 
Vzkaz:  
Opište  
prosím: od: Víťa L. () vloženo:07.04.2021 23:07:06
To je hezké a originální ten jukebox zde na webu. Stockholmský mrakodrap se všemi kancelářemi Spotify se musí otřásat v základech.. Dokonce jsem inspirován natolik, že jsem do mobilního telefonu zazpíval jednu ze svých písní: https://youtu.be/bqKp6_Y7XyY

od: Banjo () vloženo:06.04.2021 10:03:58
Fazy, to máš těžký. Ony ty hry nejsou o Cimrmanovi, zatímco všechny věci z DJC jo. A navíc to Smoljak tak nějak "upekl" celé bez Svěráka, takže ono to vlastně je něco maličko jiného - jiné období, jiné jednající figury... I když samozřejmě ty lidi si zase člověk s Cimrmanem spojuje a hrajou to asi podobně - jinak to ani neumějí (a asi je to dobře, protože v té jejich poloze to člověka baví). Hymnu taky mám jenom jako audio a zjistil jsem nakonec, že mi to tak vyhovuje. Audio si člověk pustí třeba v autě když řídí, a cesta líp ubíhá. Doma si na to člověk neudělá čas, aby si to pustil i s obrazem, zatímco autem jezdím každou chvíli.

od: David Fazy2 () vloženo:03.04.2021 11:12:57
Jojo, to je vono, Hymna aneb Urfidlovačka. Já to beru jako Cimrmana, páč je tam Smoljak, Rumlena, Reidinger a Šimon a tak nějak mi připadá, že to má podobnej humor, hlavně v tom semináři teda. Eště maj jednu hru, takovou vo komouších, Fantom realistického divadla Zdeňka Nejedlého, ta se mi líbí eště víc, ale je to jenom zvuk. Škoda, že se k nim Cimrmani (nebo někdo) nehlásí, mam je hodně rád.

od: Banjo () vloženo:03.04.2021 08:54:51
Fazy, ten citát myslím nejsou přímo Cimrmani, ale Smoljakovo "Studio Jára" - to byl takový jeho projekt bez Svěráka - konkrétně z jediného vystoupení, co od nich znám - říká to tam jedna postava ve hře "Hymna".
A je pravda, že z jazyka, což by měl být prostředek dorozumění, se často stává prostředek právě toho nedorozumění, o kterém píšeš. Ale ono to většinou není těmi jazyky, ale tím kdo jazyků používá (ovšem někdy je chyba i "na přijímači").

od: David Fazy2 () vloženo:02.04.2021 10:40:32
Jenom takovej malej poznatek - kdo někdy poslouchá naTWRdo - taxe mi nějak zdá, že mě/nás některý ty pořady nabádaj uvažovat o významu slov jinak, než je známe. Jako včera s tou slávou, onehdy tu byla taky svoboda a tak dál. Vzpomněl sem si na jednu cimrmanovskou hlášku - "čeština je krásný jazyk, ale domluvit se v něm nedá". Ještě bych tam kromě češtiny dosadil kterejkoliv lidskej jazyk. Jako by nás možnosti našeho dorozumívání nějak svazovaly. I tady se vobčas nemůžeme domluvit, i když spolu nakonec možná souhlasíme. To nic proti češtině nebo jazykům obecně, ale připadá mi, že člověk je asi halt příliš složitá záležitost, než aby se s nim/o něm dalo nějak spolehlivě a jednoduše domlouvat a mudrovat pomocí prostředků, který k tomu máme, v reálnym čase. Samozřejmě, že to nakonec nějak de, ale tak nějak mě mrzí, kolik asi hádek nebo bezvýslednejch debat denně vzniká jenom proto, že prvnímu se nepovedlo něco vyjádřit přesně a/nebo druhej to špatně pochopil. Sem si vzpomněl na toho Jiřího Smrže, jak divně pomalu mluvil, až jakoby opatrně. Já sem skoro vopak, snažim se toho vobsáhnout snad co nejvíc, abych zase něco nevynechal. Na spoustu věcí je zas lepší písemnej projev. Ale když se řeší nějaký těžší problémy, chce to asi hodně trpělivosti a ochoty porozumět. Přátelé, modleme se za naše politiky... (Né, nechci to trapně přehazovat na někoho, každej si asi vzpomenem, kdy sme mi sami prostě nebyli schopný něco říct/pochopit). Asi nejvíc mě dostane, když řeknu něco, co "zaručeně" musí toho druhýho rozzuřit, ale von se místo toho pokorně ptá a odpovídá, jako kdyby to nevzal osobně, jako je to v těch čtyřech dohodách. Nemůžu říct, že bych tohle dycky uměl, je to krásný umění. Vono je lidský dorozumívání svym způsobem snad trochu umění.


>>  Celkem 3700 vzkazů