Jiří Hurta - Petrovo "hrdinství 


Připadá vám někomu, že Ježíš byl buřič? Revolucionář? Rebel? Nám totiž ne! Nám se spíš zdá, že Ho jako buřiče brali hlavně ti, kdo Mu ne(u)věřili! A nebo pak naopak Jidáš, který na Jeho "boží moc" spojenou s buřičstvím vsadil všechno a chtěl Ho stůj co stůj (a nebo padni komu padni?) vyprovokovat ke kýžené "revoluci"!
Jenže Ježíš si nedělal iluze o naší nezávislosti! Věděl, že jsme ovce, hlína... prach... a přece i tak do toho šel! A taky (to) pro nás dokonal! Dal... a dává dosud... možnost nového začátku... "života, co se už tady a teď začíná ale své naplnění má mnohem dál a výš"...

Pokusíme se opět to, co tu říkáme, dokreslit vyprávěním, které se hodí k tématu buřičství... nebo obecněji... k lidskému siláctví. Prostě k tomu, po čem ve skrytu duše všichni tak toužíme. Alespoň to spatřit u svých "hrdinů", vzorů... kamarádů...

Jiří Hurta - Petrovo "hrdinství 

P.S. Věřte nevěřte, všechny ty "cizí" úvahy a pořady, co tu na stránkách zveřejňujeme (po vážně pečlivém výběru a diskusi)... opravdu JSOU i našimi názory a postoji! Nedělíme to, co tu pouštíme (převážně z archivu Rádia7 alias TWR-cz), případně citujeme, píšeme... na své osobní příběhy a jakousi nutnou "křesťanskou" úlitbu! Fakt ne! Fyzicky osobní "Příběh se svetrem" je pro nás stejně skutečný a smutný, jako třeba příběh Petrova zapření. A odmítá-li kdo takovou úvahu, či vysvětlení z úst jiného, zde náMi "vysazeného" vypravěče, jako cizí názor, pak se mílí! Odmítá totiž spíš "nepohodlnou" část nás samých.
Samozřejmě co se pak odehrává na zdejším Vzkazníku je věc jiná! Tam je to tržiště, kde si každý prodává, čím jeho úroda, jeho zahrádka, jeho srdce přetéká!


Archiv pořadů naTWRdo


Protože u nás vysílá - jak přes internet, tak i přes satelit - skutečné celodenní rádio (Rádio7 / TWR) kde je možné slyšet Evangelium! (nadčasově nejlepší zprávu) - rozhodli jsme se mu tu udělat trošku "nereklamu". Tedy upozornit na něj a přitom neklamat ;-)
Každý týden sem chceme dát k poslechu jeden... dva... z vybraných pořadů, dle našeho osobního vkusu. Takový Caine'Mi Best of.
Přejeme příjemný a hlavně vámi samotnými nerušený poslech! ;-)


  Trans World Radio  Trans World Radio
   Rádio 7  rádio, které nemyslí za vás