2009
Z důvodu rekonstrukce stránek jsou některé přímé "prokliky" už nefunkčí.


30.12.2009
Někteří z vás si možná všimli, že Caine čas od času změní svůj doprovodný hudební nástroj. Proč a jak se toto stále děje můžete zjistit z nového článku v Rozmluvách - Kterak Caine k dokonalému hudebnímu nástroji.. nepřišel ;-)
Také přibylo pár fotek

A co říci koncem roku? Snad jen.. díky! A taky - opatrujte se a nechte se opatrovat i v tom roce příštím!

1.9.2009
Tak se nám opět trochu rozrostly Rozmluvy, také byl přidán jeden Rozhovor na téma "dnešní folk" a byly aktualizovány požadavky na ozvučení, což snad ocení hlavně pořadatelé ;-)
A my vám skrze naší věčně zelenou zahrádku přejeme šťastný nový rok! ..tedy ten školní ;o)

20.8.2009
Tak tu máme nějaké aktualizace! Nejpodstatnější je asi přidání nových písniček do sekce Mp3 - aneb jak vše zní v sestavě Caine & Heart & Heavy
Také přibyl jeden videozáznam písničky Podobenství o (osamělém) rozsévači, ale "pouze" v sólo podání.
Do rubriky Rozmluvy byl přidán článek o tom, jak Caine vnímá Jiřího Smrže, tak koho by to zajímalo.. (a nečetl to ještě přímo na Smržových stránkách, tzv. Smržovkách) ..může nahlédnout ;-)
A také konečně byly doplněny kompletní texty k albu Pro jediný vlas víly. Inu, nezjistíte, že něco chybí, dokud to nezačnete potřebovat ;o)
Jo a abych nezapomněla - v Kontaktech se objevilo spojení na Radka Dvořáka, neb ochontně vypomáhá s domlouváním koncertů. Tak kdybyste, milí pořadatelé, na displeji Vašeho telefonu viděli Ráďovo číslo, radši to zvedněte hned, on je vytrvalý :-D
Tož hezké babí léto všem!

29.7.2009
Mnohým z vás jistě známý Vláďa von St. právě spustil webové stránky věnované písničkářovi a básníkovi JIŘÍMU SMRŽOVI (folkový Anděl 2005)
Najdete je na adrese www.jirismrz.estranky.cz a zatím tam naleznete např. profil Jiřího Smrže, texty, nahrávky, videa, recenze a rozhovory.. a něco navíc. Stránky budou ještě průběžně doplňovány, takže je se věru na co těšit :-)
Kdo Jiřího Smrže zná, jistě ví.. a kdo nezná, měl by to napravit ;-)
Vláďovi von St. patří veliký dík, že tomu obětoval nejen svůj čas a vám přeji pozorné uši a otevřené srdce.

19.5.2009
Caine má odedávna několik absurdních hudebních vizí. Třeba spojit hutný rock s tichem. Šanson s heavymetalem. Gospel s punkem... osamělé písničkaření s křovím… Ve slovníku cizích slov jsou u slova "absurdní" uvedeny významy "nesmyslný, nevhodný, hloupý". Nikoli však "nereálný"! Proto se Caine opět odvážně pustil tam, kam se dosud.. pardon, to už tu bylo :-) Tedy k věci:
OSAMĚLÝ PÍSNIČKÁŘ CAINE OPĚT HRAJE V TRIU!
Po jeho levici teď můžete vídávat a především slýchávat Radka Dvořáka, nezkrotného kytaristu a frontmana kapely Vrámci Možností, kterého jistě poznáte mimo jiné i pro jeho charakteristický vokál, přesněji zvaný "řev" :-)
A po Cainově pravici můžete spatřit nenápadně sedícího FiFu, který pro Cainovy koncerty odkládá svou písničkářskou irskou "bazuku" i rockové bicí a usedá na námi všemi oblíbenou "bednu s dírou", čili cajon. V tu chvíli je jeho nenápadnost ta tam :-)
Ale abych vás moc nemystifikovala – někdy sedí kluci i obráceně, Ráďa dokonce občas i stojí :-)
Vzhledem k těmto novým skutečnostem byla zřízena i nová rubrika s názvem Caine & Heart & Heavy, zkráceně C&H&H.
Nakouknout můžete zde
V dohledné době budou na stránky přidány také záznamy několika písní - starších, staronových i zcela nových – tak, jak znějí v podání C&H&H. Ale nejlíp stejně uděláte, když si je přijdete poslechnout naživo na některý z chystaných koncertů ;-)

16.1.2009
První letošní zpráva není zrovna příjemná, hlavně tedy pro ty, kteří čas od času zašli na některý z koncertů Osamělých písničkářů v pražském divadle Na prádle.
Jan Burian se rozhodl ukončit spolupráci s divadlem Na prádle a od této chvíle budou pravidelné večery Osamělých písničkářů probíhat pouze v prostorách klubu Kaštan (Bělohorská 150, Praha 6).
S divadelní scénou se ruší i všechny koncerty tam domluvené, u Caina tedy odpadají koncertní termíny 10.2., 24.3. a 12.5.2009.
V rámci večera Osamělých písničkářů se na Caina můžete těšit až ve středu 13.5.2009 v klubu Kaštan.
Omlouváme se těm, kteří Na prádlo rádi chodili a doufáme, že i v Kaštanu se vám zalíbí.
Podrobnější program můžete najít ZDEZpět